Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: rušení parkovacích míst - Nusle (Lukas Souhrada 15.05.2019 14:53) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  dnes jsem zaregistroval na adrese Boleslavova 9, že jste ubrali další parkovací místa.
  Již nyní je v oblasti parkování tristní zkušenost. Při poplatcích co vybíráte, bych očekával, že naopak více míst k parkování pro své občany zřídíte - a ne že půjdete opačnou cestou.

  Nevypadá, že by z toho mělo být místo pro invalidy, elektroauta nebo požární techniku - tak mi to upřímně hlava nebere.

  Slovy klasika, "komu tím prospějete?" :)

  Přikládám pro lepší představu i foto místa...

  Kvalitní práce :)

  S pozdravem,

  Lukáš Souhrada
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 19.05.2019 21:30)
   Vážený pane,
   Silniční správní orgán na základě Vašeho podnětu oslovil příslušné dotčené složky (tj. správce komunikace, správce dopravního značení ZPS a projektanta), aby prověřily nedostatek popsaný v podnětu, a aby ihned realizovaly nápravu.
   K pátku 17. května 2019 nám oslovené složky sdělily skutečnosti, které lze shrnout do následující věty:
   Vodorovné dopravní značení v ulici Boleslavova 9 (P4) bylo uvedeno do stavu dle platného projektu DZ ZPS, vč. přiložené fotodokumentace (3 ks).
   S pozdravem
   OŽPAD
   oddělení dopravy
   Vodorovné dopravní značení v ulici Boleslavova 9 (P4) Vodorovné dopravní značení v ulici Boleslavova 9 (P4) Vodorovné dopravní značení v ulici Boleslavova 9 (P4)
 • Otázka: Prodloužení parkovacího oprávnění (František Frajer 16.05.2019 21:08) – Doprava a parkování
  Dobrý den, můžete mi vysvětlit, jak je v dnešní digitální době, kterou všichni propagujete možné, že prodloužení loni vydaného Parkovacího oprávnění,včetně nového zaplacení příslušné částky, není možno provést jednoduše bez další aktivace dle mě nesmyslných formulářů, elektronickou formou? Všechny potřebné údaje k tomu máte již jistě uloženy z loňska. Jsem důchodce, teď ještě po operaci kolene a je pro mě dost náročné cestovat do Jílovské. Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 19.05.2019 20:16)
   Dobrý den,
   online je možné věc řešit v případě, že máte zřízeny osobní stránky uživatele, jinak je nutná osobní návštěva výdejny parkovacích oprávnění na adrese Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník. Prověřil jsem Vaše parkovací oprávnění a zjistil, že účet na osobních stránkách uživatele máte aktivní. Na e-mailovou adresu, kterou jste poskytl při prvotní registraci, Vám byly zaslány přihlašovací údaje, abyste se na osobní stránky uživatele mohl přihlásit a parkovací oprávnění spravovat včetně jeho online prodloužení na další rok.
   Podrobnější informace k prodloužení platnosti parkovacího oprávnění včetně uživatelského manuálu osobních stránkách uživatele naleznete na následujících odkazech:
   http://www.praha4.cz/Nezapomente-si-vcas-prodlouzit-parkovaci-opravneni.html
   http://www.praha4.cz/Prodlouzeni-parkovaciho-opravneni.html
   Po obdržení Vaší online žádosti tuto prověříme a po jejím schválení, pakliže bude vše v pořádku, zašleme platební údaje - zejména nový variabilní symbol za účelem spárování platby v systému a číslo účtu. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na mne obrátit na tel. 261 192 402.
   S pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: parkování (Hana Sychrová 15.05.2019 14:14) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  vloni v červnu jsem zaplatila v hotovosti poplatek za parkování v modré zone primo na pracovišti ´úřadu MČ Prahy 4. Tam mi bylo řečeno, že příští rok už bude poutze platba on-line.
  nemám však žádné bližší informace, takže se ptám, kde a jak mám zaplatit parkování v modré zone na další rok?
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 16.05.2019 22:34)
   Dobrý den,
   online je možné věc řešit v případě, že máte zřízeny osobní stránky uživatele, jinak je nutná osobní návštěva výdejny parkovacích oprávnění na adrese Jílovská 1148/14, Praha 4 – Braník. Prověřil jsem Vaše parkovací oprávnění a zjistil, že osobní stránky uživatele nemáte aktivní. Zaslal jsem Vám na poskytnutou mailovou adresu přihlašovací údaje, abyste se na tyto stránky dostala a mohla si parkovací oprávnění spravovat. Podrobnější informace k prodloužení platnosti parkovacího oprávnění včetně uživatelského manuálu osobních stránkách uživatele naleznete na následujících odkazech:
   http://www.praha4.cz/Nezapomente-si-vcas-prodlouzit-parkovaci-opravneni.html
   http://www.praha4.cz/Prodlouzeni-parkovaciho-opravneni.html
   s pozdravem
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
 • Otázka: Oprava ulice Hlavní na Spořilově (Karásek 09.04.2019 8:59) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  je prosím v plánu rekonstrukce ulice Hlavní na Spořilově cca v úseku mezi Jižní spojkou a Spořilovskou? Povrch vozovky je v celkem dezolátním stavu v obou směrech.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 11.05.2019 1:31)
   Dobrý den.
   Údržba místní komunikace Hlavní spadá pod Technickou správu komunikací hl.m. Prahy, a.s. Dotazem učiněným u této společnosti bylo zjištěno, že v nejbližších letech se s rekonstrukcí nepočítá.
   S pozdravem
   Jan Hartman, oddělení dopravy
 • Otázka: Parkování v zónách o státních svátcích (Alena Šteflová 29.04.2019 11:02) – Doprava a parkování
  Dobrý den, jak je to s parkováním v modrých zónách o státních svátcích? Smí se parkovat na modré (bez karty) i když svátek nepřipadá na víkend? A fialová zóna je o st. svátcích zdarma?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 29.04.2019 16:34)
   Dobrý den,
    
   během svátků, které připadají na všední den, zóny placeného stání platí v obvyklém rozsahu včetně kontrol s tím rozdílem, že ve smíšené/fialové a návštěvnické/oranžové se snižuje tarifní poplatek na 20,- Kč/celý den. V modré zóně platí stejná pravidla jako v normální všední dny.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
   ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
 • Otázka: rekonstrukce komunikace (Petr Pohorely 23.04.2019 11:56) – Doprava a parkování
  V ulici Dvorecka probehla v breznu uplna oprava povrchu silnice i chodniku (v době od 15.03.2019 do 24.03.2019). Dnes 23.4.2019 tam prijela dalsi firma, ktera na jednom useku cca 30 metru zacala novy asfalt frezovat. Muzete mi vysvetlit tuto nelogickou rekonstrukci?
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 23.04.2019 16:38)
   Vážený pane Pohořelý,

   jedná se o firmu stejného zhotovitele, který vykonával rekonstrukci opravy místní komunikace Dvorecká. Na základě rozhodnutí správce komunikace TSK hl.m.Prahy a.s. došlo k reklamačnímu řízení z důvodů propadu při pokládce asfaltového povrchu a vzniklé nerovnosti. Oprava je realizována v režii prováděcí firmy a TSK hl.m.Prahy a.s. nevznikají žádné vícenáklady stavby.

   Přeji hezký den
   Petr Vlasák
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: parkovací zóny 8-20h (Jiří Francl 17.04.2019 9:13) – Doprava a parkování
  Dobrý den, rád bych se zeptal, proč jsou na Praze 4 parkovací zóny platné jen od 8 do 20 hod. V některých čtvrtích je přitom režim 8-6 hod., který mi přijde mnohem rozumnější.
  Přitom, aspoň u nás v Nuslích, je problém s parkováním zejména večer/v noci. Režim 8-20 vlastně nepřímo motivuje vlastníky aut, aby přes den v zónách nestáli, tj. jezdili autem do práce... Což by právě mělo být naopak, snažit se maximálně motivovat lidi, aby autem po Praze nejezdili. A ti, co autem denně nejezdí, tak jsou vlastně „sankcionováni“ a musí platit za parkovací oprávnění.
  Pokud by se zavedl režim 8-6 hod., tak pro již platící rezidenty by se nic nezměnilo, jen by se narovnal vztah mezi těmi, kteří každý den odjíždějí a těmi, kteří v zónách přes den stojí. Navíc by se tím eliminovalo parkování lidí z jiných čtvrtí nebo nerezidentů obecně.
  Prosím o Váš názor na tuto věc a informaci, zda by nemohla Praha 4 tuto variantu realizovat (samozřejmě ve spolupráci s magistrátem a TSK).
  Děkuji
  Jiří Francl
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 17.04.2019 21:16)
   Dobrý den,
    
   provozní doba zón placeného stání je standardně od 8:00 do 20:00 – jedná se o základní provozní dobu platnosti ZPS, jak ji stanovil Magistrát hl. m. Prahy. Toto nastavení je logické v tom, že funguje jako prevence proti masivnímu návštěvnickému parkování s kořeny mimo oblast Prahy 4. Návštěvníci zpravidla přijíždějí ráno, odstaví své vozidlo na ulici a odchází do práce. Odpoledne se pak pro vozidlo vrací a odjíždějí. Zóny placeného stání pomáhají masivní návštěvnické parkování v pracovní době regulovat a rezidentům umožňují snáze zaparkovat v nejexponovanějších hodinách. V době po 20:00 je poptávka po návštěvnickém parkování citelně nižší. Jelikož se městská část Praha 4 připojila do systému ZPS nově, tak se prozatím rozhodla respektovat základní provozní dobu platnosti zón, tedy ve všední dny od 8:00 do 20:00. V současné době probíhá vyhodnocování efektu zón placeného stání, jehož výstupem může být a zřejmě i bude posunutí platnosti ZPS v některé oblasti. O konkrétních změnách budeme informovat, nejprve je musí schválit Magistrát hl. m. Prahy jako provozovatel ZPS.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
   ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
 • Otázka: modrá/fialová zóna (Pavel Houska 17.04.2019 8:01) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  bydlíme v jedné z ulic, které nespadly do projektu placeného parkování (mezi pekárnou a Michelskou). To má za následek, že v naší ulici přes den neustále jsou zaparkovaná auta, která nejsou místní. My máme zaplacen poplatek, ale nejbližší placené parkování je jednak trochu z ruky a jednak se moc pro noční parkování nehodí.
  Proto se domníváme, že by se zóna placeného parkování měla rošířit na všechny tyto ulice.
  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 17.04.2019 16:23)
   Dobrý den,
    
   děkujeme za Váš podnět. Bohužel jste nespecifikoval, které ulice máte konkrétně na mysli. Odpovím tedy spíše v obecné rovině. V současné době městská část Praha 4 připravuje rozšíření zón placeného stání do lokalit jižní Podolí, Braník, Krč (po Jižní spojku), Kačerov a část Hodkoviček v blízkosti tramvajové tratě. V rámci analýzy k dosavadnímu fungování zón bylo vyhodnoceno, že obyvatelé těchto lokalit nejvíce doplácí na vysoký podíl návštěvnického parkování, a bylo by tudíž vhodné do těchto lokalit zóny rozšířit. Zasílám odkaz na studii rozšíření ZPS na území MČ Praha 4, jejíž součástí je i mapa území, do kterého se ZPS budou rozšiřovat. http://www.praha4.cz/Studie-dopravy-v-klidu-v-Praze-4.html
   Podrobnější mapa, která by detailně ukazovala rozmístění modrých a fialových zón zatím k dispozici není. Jejím zpracováním se zabývá pověřený dopravní projektant. Věřím, že po realizaci zón v uvedených oblastech dojde k nápravě situace, která nastala po zavedení ZPS ve stávajícím rozsahu.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
   ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
 • Otázka: Rozšíření parkovacích zón Praha Braník (Němečková 09.04.2019 12:15) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  chci se zeptat, od kdy hodláte zřídit v Braníku modré a fialové zóny. Jak se postupuje v případě, že mám trvalé bydliště v dané lokalitě, ale užívám automobil, který je psaný na osobu s bydlištěm v jiném okrese.
  Děkuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 10.04.2019 10:02)
   Dobrý den,
    
   Rada městské části Praha 4 v prosinci 2018 na základě analýzy dosavadního fungování zón placeného stání (ZPS) požádala pražský magistrát jako zřizovatele a provozovatele zón o jejich rozšíření v průběhu tohoto roku. Rozšíření ZPS se týká i oblasti jižního Podolí a Braníka. Nyní se nacházíme ve fázi, kdy se věc procesně zpracovává. Sledujte webové stránky městské části či stránky www.parkujvklidu.cz, kde se průběžně objevují aktuální informace.
   Ke druhé části Vašeho dotazu uvádím, že je nutné postupovat dle ust. § 23 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, dle kterého pro účely organizování dopravy na území obce může obec v nařízení obce vymezit oblasti obce, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít za cenu sjednanou v souladu s cenovými předpisy mj. k stání silničního motorového vozidla fyzické osoby, která má místo trvalého pobytu nebo je vlastníkem nemovitosti ve vymezené oblasti obce. Automobil, který užíváte, by tudíž měl být ve vlastnictví osoby, která má zároveň trvalé bydliště ve vymezené oblasti, kterou je v tomto případě území městské části Praha 4. Pro sdělení dalších podrobností doporučuji, abyste mne kontaktovala na tel. 261 192 402.
    
   s pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení ZPS
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
   ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ A DOPRAVY
 • Otázka: Vyhrazené parkovací místo (Jitka Hotová 02.04.2019 15:15) – Doprava a parkování
  Dobrý den,

  prosím o radu. Chtěla bych zařídit vyhrazené parkování v ulici 5.května pro jedno firemní vozidlo (parkovat budou různá vozidla v max. počtu 1 os. automobil). V místě popis. čísla 1173/1. Je to v této části možné? Pokud ano, co je třeba dodat a kam: Kolik je nájemné?

  Předem děkuji za pomoc s řešením.

  Hotová
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 09.04.2019 11:57)
   Vážená paní Hotová,

   na značné částí území MČ Prahy 4 byl v polovině minulého roku zaveden režim zóny placeného stání, kam spadá i prostor komunikace 5. května. V rámci tohoto režimu není možné zřídit vyhrazené firemní placené parkování situované do samostatného uličního prostoru opatřeného vlastní svislou a vodorovnou dopravní značkou. Otázku parkování firemních vozů řeší oddělení zón parkovacích stání na adrese Jílovská 1148/14, Praha 4, případně lze využít tento odkaz: http://www.praha4.cz/Oddeleni-zon-parkovacich-stani.

   S pozdravem Ing. Ondřej Horvath
   ÚMČ Praha 4


Vytisknout