Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Parkování (Jiří 11.01.2019 6:33) – Doprava a parkování
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli lze získat povolení parkování pro firemní vůz ikdyž mám jen platnou nájemní smlouvu na byt. Děkuji Hezký víkend
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 11.01.2019 9:42)
   Dobrý den pane Jiří,
    
   dle aktuálně platné metodiky magistrátu HMP pro zóny placeného stání (http://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2016/12/Metodika pro vydavani parkovacich_karet-opravneni.pdf) může rezidentské parkovací oprávnění (1200,- Kč za rok) získat pouze ten, kdo má trvalé bydliště na příslušné městské části. Pokud byste na příslušné městské části vlastnil nemovitost, případně na ní podnikal (tedy měl zde sídlo nebo provozovnu), bylo by možno získat vlastnické resp. abonentské oprávnění (7000,-Kč za rok)… Na nájemní smlouvu, bohužel,  nelze žádné parkovací oprávnění vystavit.
   Pokud byste měl případně nějakou nejasnost, můžete nás kontaktovat i  telefonicky.
   Telefonní spojení na výdejnu naleznete na internetových stránkách „Parkuj v klidu“ vs Praha 4 (http://www.parkujvklidu.cz/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-4/.
    
   S pozdravem
    
   Zdeněk Abramcov
   Odbor životního prostředí a dopravy
   Referent zón placeného stání
   MČ Praha 4
    
 • Otázka: Rezidenti a prkování (Radim Smid 06.01.2019 21:27) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  na úvod řeknu, že jsem rezident a mám zaplacen poplatek na rok a bydlím v ulici Nad studánkou.
  Moje dotazy:
  1, Zamýšlel se někdo nad počtem parkovacích míst vs. počet bytových jednotek? Výsledek je naprosto jasný že se se svými auty nevejde ani 1/3 obyvatel této oblasti)
  2, proč se společně se zavedením parkovacích zón zavřelo a prodalo rozsáhlé parkoviště v ulici Sdružení, namísto toho aby se zde postavil parkovací dům viz. můj bod 1?
  3, Jak máme vyřešit situaci s nemožností zaparkovat i po 20minutovém ojíždění širokého okolí bez možnosti umístit vůz, tak abychom nebyli vystaveni riziku pokuty?
  4, Jaká je zákonná lhůta pro informování vlastníka vozidla, že se dopustil prohřešku?(osobně se mi nelíbí, že přestože máte mailové adresy, korespondenční adresy a dost možná i telefonní čísla alespoň na rezidenty, tak posíláte pokuty po více než měsíci?)

  Závěrem bych vyjádřil lítost nad celou parkovací situací, která je horší než byla před zavedením zón a namísto slibované úlevy pro rezidenty jsme se stali (krom 1200,-/ročně) slušným zdrojem příjmu městské kasy.
  Považuji zavedení zón za tah nepromyšlený a nedokonalý bez potřebných následných opatření k uspokojení již tak malého počtu parkovacích míst.
  Pokud jste část obyvatel chtěli donutit prodat auto a další i s auty vystěhovat mimo Prahu 4, je to zajímavý způsob, ale poněkud nečestný.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 11.01.2019 9:39)
   Dobrý den,
    
   děkujeme za Váš podnět. Při navrhování parkovacích prostor v rámci zón placeného stání postupoval projektant jednak v souladu se zákonem o silničním provozu, ale též v souladu s příslušnými normami ČSN a technickými předpisy Ministerstva dopravy. Zóna tudíž nemohla být vyznačena v místech, kde by jejím důsledkem byla nedostatečná šíře jízdního pruhu či nedostatečný rozhled před křižovatkami či vjezdy (parkující vozidla by tvořila optickou překážku a byla tudíž v daném prostoru nežádoucí). Silniční správní úřad, který dopravní značení stanovoval, nemůže povolovat parkování v místech, kde je to nebezpečné. Celkové množství parkovacích míst je odvislé především od stavební dispozice konkrétní pozemní komunikace. Projektant jednotlivé parkovací úseky osobně prověřoval a podobu zón schválila kromě silničního správního úřadu i Policie ČR jako orgán zodpovědný za dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Ve Vámi uvedené lokalitě bylo též nutné zohlednit požadavky ostatních rezidentů, aby mohli bez problémů užívat garáže, které se zde v poměrně velkém počtu nachází. Co se týče parkoviště v ulici Sdružení, tak jeho vlastníkem nebyla městská část Praha 4, ale soukromý subjekt, nejsem tudíž schopen jakkoliv komentovat důvod jeho prodeje. Ve věci přestupků orgán policie učiní nezbytná šetření ke zjištění osoby podezřelé ze spáchání přestupku a k zajištění důkazních prostředků nezbytných pro pozdější dokazování před správním orgánem a následně věc oznámí správnímu orgánu. Tyto úkony zaberou určitý čas, který nejsme schopni ovlivnit. Promlčecí lhůta přestupku činí jeden rok, v případě jejího přerušení se prodlužuje na tři roky.
    
   S pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
    
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
 • Otázka: navštěva (Růžena 08.01.2019 20:31) – Doprava a parkování
  Dobrý večer, je možné, aby víkendová návštěva parkovala v ulici Plamínkové zadarmo? Potřebuje nějakou návštěvnickou kartu či jiný "dokument" vkládat za přední sklo? Od kdy do kdy přesně /vc. hodiny/ parkování zadarmo platí? Děkuji za info.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 09.01.2019 10:29)
   Dobrý den paní Růženo,

   aktuální provozní doba zón placeného stání na Praze 4 je ve všední dny, od 8:00 do 20:00 hodin. Mimo tuto dobu, včetně víkendu, mohou na těchto zónách parkovat všichni, tedy i ti, kteří žádné parkovací oprávnění nevlastní.
   Žádné papírové dokumenty se za přední sklo nevkládají…
    
   S pozdravem
    
   Zdeněk Abramcov
   Odbor životního prostředí a dopravy
   Referent zón placeného stání
   MČ Praha 4
 • Otázka: Parkovani (Petr 08.01.2019 8:11) – Doprava a parkování
  Dobry den, pritelkyne ma sve auto a bydlime na Praze 4 v Michli. Nema zde ale hlasene trvale bydliste. Za jakych financnich podminek, by se dala parkovaci karta poridit? Dekuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 08.01.2019 9:54)
   Dobrý den pane Petře,
    
   dle aktuálně platné metodiky magistrátu HMP pro zóny placeného stání (http://www.parkujvklidu.cz/wp-content/uploads/2016/12/Metodika_pro_vydavani_parkovacich_karet-opravneni.pdf) může rezidentské parkovací oprávnění (1 200,- Kč za rok) získat pouze ten, kdo má trvalé bydliště na příslušné městské části a zároveň je zapsán v technickém průkazu vozidla jako jeho vlastník. Jestliže by Vaše přítelkyně  vlastnila na městské části Praha 4 nemovitost, mohla by získat tzv. vlastnické oprávnění (7 000,- Kč za rok).
   Pokud byste měl případně nějakou nejasnost, můžete nás  kontaktovat  i  telefonicky.
   Telefonní spojení na výdejnu  naleznete na internetových stránkách „Parkuj v klidu“ vs Praha 4 (http://www.parkujvklidu.cz/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-4/.
    
   S pozdravem
    
   Zdeněk Abramcov
   Odbor životního prostředí a dopravy
   Referent zón placeného stání
   MČ Praha 4
 • Otázka: Parkovací povolení pro firemní vůz (Martina 28.12.2018 9:50) – Doprava a parkování
  Dobrý den, využívám vůz, který je vedený na firmu mého manžela. Tato firma má sídlo na Praze 4. Za jakých finančních podmínek by bylo možné získat parkovací oprávnění pro toto 1. vozidlo? Jedná se mi o možnost parkování na Praze 4 Pankráci. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 04.01.2019 12:37)
   Vážená  paní Martino,
    
   pokud je vůz vedený na firmu, která má sídlo v MČ Praha 4, je možné udělat parkovací oprávnění abonentské. První vozidlo je zpoplatněno částkou 7 000,- Kč  a je platné na celou MČ P4.
    
   s pozdravem
   Jitka Daňhelková
   referent oddělení zón parkovacích stání
   ÚMČ Praha 4
 • Otázka: Parkování pro rezidenty (Hlavatý 19.12.2018 13:21) – Doprava a parkování
  Dobrý den,
  v nedávné době bylo dostavěno parkování na úkor zeleně v ul. Pujmanové (v kopci nad Děkankou). Domníval jsem se, že bude sloužit alespoň místním rezidentům, když již přišli o další zeleň v místě bydliště. Bohužel, ihned po otevření, se parkoviště zaplnilo a rezident má opět problém v Pujmanové ulici zaparkovat, obzvláště v dopoledních a odpoledních hodinách. Proč se nevytvoří čistě modrá zóna pouze pro rezidenty alespoň z jedné strany jízdního pruhu v ul. Pujmanové, případně v nově vystaveném parkovacím stání, jak bylo přislíbeno panem Davidem Zárubou 26.10.2018 v odpovědi, viz. níže „Vážená paní Křížková, pro Vaši informaci uvádím, že stromy nebyly zničeny a že se ani nestaly předmětem hanebného činu. Dřeviny byly pouze přesazeny v rámci stejného místa a to o několik metrů dále. Přesazení prováděla specializovaná zahradnická firma. Přesadby stromů, tak jak tomu bylo v tomto prostoru, je běžná zahradnická operace. Dřevinám se v následujícím období dostane nadstandardní rozvojová péče. Důvodem pro přesadbu byla potřeba rozšíření parkovacích stání pro místní rezidenty, ovšem s podmínkou zachování stávající zeleně. Tuto podmínku se podařilo bezezbytku naplnit.“ Mimochodem o splnění této podmínky se dá velmi diskutovat.
  Též by se určitě zlepšili podmínky pro rezidenty úpravou „směšného parkovného“ 10,-Kč, mohou-li mít v jiných částech Prahy s modrou zónou minimálně 20,-Kč, ale spíše 30,-až 40,-Kč, proč by to nemohlo jít i zde? Neslouží doufám ul. Pujmanová, jako takové malé P+R?
  Děkuji za vysvětlení, případnou nápravu současného stavu. (Jen to opět nesvádějte na MHMP)
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 04.01.2019 11:05)
   Dobrý den,
    
   Magistrát hl. m. Prahy jako zřizovatel a provozovatel ZPS stanovil v roce 2014 cíl, aby se postupně zvýšil podíl fialových smíšených parkovacích úseků v Praze na 40 % z celkového množství parkovacích úseků. Hlavním účelem tohoto navýšení je dle koncepce Magistrátu hl. m. Prahy zlepšení podmínek pro parkování návštěvníků a zlepšení obslužnosti území. Zóny placeného stání představují instrument sloužící k organizování dopravy, což přímo předepisuje i zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích. V rámci tohoto organizování Magistrát hl. m. Prahy a jím pověřený projektant zvolili poměr mezi modrými a fialovými zónami vzhledem k území, ve kterém se nacházejí. Oblast v okolí ulice Pujmanové není bohužel čistě rezidentní oblastí, v blízkosti se nachází i značný podíl objektů, které generují návštěvnické parkování. Z tohoto důvodu se zde vyskytuje i fialová smíšená zóna, na které má možnost parkování i návštěvník za výhodnějších podmínek než na zóně modré. Dle výstupů z kontrol se možnost parkování pro rezidenty oproti dřívějšímu stavu celkově zlepšila, např. parkovací úsek č. P4-1621 v ulici Pujmanové mezi ulicemi Hvězdova a Na Hřebenech II vykazuje dle provedených kontrol za listopad v průměru pouze 61% obsazenost. Za prosinec nemáme zatím obdobná data k dispozici. Pokud se v dalších měsících obsazenost dramaticky navýší, budeme se zabývat možnostmi, jak ji zase snížit. Některé z nich jste nastínil ve Vašem dopisu.
    
   S pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
   ÚŘAD MĚSTSKÉ ČÁSTI
 • Otázka: ziskani parkovaci kartty (Václav Bláha 03.01.2019 13:13) – Doprava a parkování
  Dobry den, prosim o pomoc k ziskani parkovaci karty. Firma sidli na Praze 4 v ulici Michelská a potrebovali bychom ziskat opravneni k parkovani na modre zone v ulici Jemnicka. Co je prosim potreba za dokumenty k dolozeni a jaka bude cena za stani. Dekuji
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 04.01.2019 10:00)
   Dobrý den pane Bláho,
    
   parkovací  oprávnění pro firmu mající sídlo na MČ Praha 4, platící pro celou Prahu 4, lze získat na výdejně parkovacích oprávnění na adrese Jílovská 14 ( http://www.parkujvklidu.cz/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-4/ ).
   První vozidlo je zpoplatněno částkou 7 000,- Kč á rok, každé další částkou 24 000,- Kč á rok.
   Potřebovat budeme občanský průkaz, ve kterém se ověřuje jméno jednatele společnosti společně s obchodním rejstříkem, velký technický průkaz od vozidla, kde je firma vlastníkem (v případě zapsání vozidla na jednatele a jeho RČ se dokládá platba silniční daně za loňský rok nebo registrace k dani v období stávajícím). Je-li vozidlo na úvěr nebo leasing, doloží se originál úvěrové/leasingové smlouvy a kopie velkého technického průkazu.
   Pokud byste měl případně nějakou nejasnost, můžete nás kontaktovat  i  telefonicky.
   Telefonní spojení na výdejnu  naleznete na internetových stránkách „Parkuj v klidu“ vs Praha 4 (http://www.parkujvklidu.cz/zakaznici-zon-placeneho-parkovani/mestska-cast-praha-4/.
    
   S pozdravem
    
   Zdeněk Abramcov
   Odbor životního prostředí a dopravy
   Referent zón placeného stání
   MČ Praha 4
 • Otázka: parkování fialová zóna nerezident (návštěva) (Alena 02.01.2019 12:27) – Doprava a parkování
  Dobrý den, poprosila bych Vás o radu, jak postupovat - dcera bydlí v podnájmu v ulici na Vítězné pláni, kde je modrá zóna. V boční ulici Žateckých je fialová zóna. Potřebovala bych v této lokalitě zaparkovat od soboty do úterý, jsem z Hradce Králové. Dá se toto nějak vyřešit, abych neporušila parkovací předpisy? Děkuji za info
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 02.01.2019 22:58)
   Dobrý den,
    
   na takto krátkou dobu doporučuji využít parkovací automat na fialové zóně, jehož prostřednictvím lze pořídit krátkodobé parkovací oprávnění na pondělí a úterý. V sobotu a neděli zóny placeného stání neplatí, lze tudíž parkovat zdarma.
    
   S pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: Odstavene vozidlo (Martin Buček 29.12.2018 14:08) – Doprava a parkování
  Zdravim, na nasi modre zone, kde je uz tak malo mist na parkovani pro nas, rezidenty, stoji uz mesice zahranicni vozidlo, ktere je obcas zaznamenano Mestskou policii, ale to je vse. Na dotaz primo prislusnikum MP co s tim muzou delat, byla odpoved, ze nic, jen zaznamenat neplacene parkovani a tot vse.

  Muze s tim urad MC Praha 4 neco delat?

  Dekuji, MB
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 02.01.2019 22:58)
   Dobrý den,
    
   Úřad městské části Praha 4 je kompetentní pouze k vedení správního řízení s řidičem, resp. provozovatelem uvedeného vozidla, jehož výsledkem je zpravidla udělení správního trestu, tj. pokuty. Pravomocí a prostředky k provedení např. odtahu disponuje městská policie.
    
   S pozdravem
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4
 • Otázka: Změna trvalé adresy (David P. 18.12.2018 10:13) – Doprava a parkování
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda při změně trvalého bydliště,A ale zachování městské části (Praha 4), je nutné podniknout nějaké kroky v rámci parkovacího oprávnění. Jaký je v tomto případě postup? Předem děkuji za odpověď. DP
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 02.01.2019 22:57)
   Dobrý den,
    
   v případě, že místo trvalého pobytu zůstává na území městské části Praha 4, tak je při příštím prodloužení platnosti parkovacího oprávnění nutné tuto změnu nahlásit přímo na výdejně parkovacích oprávnění na adrese Jílovská 1148/14, Praha 4. Vzhledem ke změně místa trvalého pobytu nelze bohužel podat žádost o prodloužení platnosti parkovacího oprávnění online, ale je třeba se dostavit osobně na uvedenou adresu a změnu trvalého pobytu nahlásit.
    
   Přeji hezký den
    
   Mgr. Martin Habětínek
   vedoucí oddělení zón parkovacích stání
   MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 4


Vytisknout