Informace pro cizinceVítáme Vás na stránce věnované informacím pro cizince a rovněž informacím o aktuálních projektech realizovaných v MČ Praha 4 v oblasti integrace cizinců.


znak logo praha 4 na webLOGAPraha 4 je městskou částí, která má v absolutních číslech největší podíl cizinců ze všech městských částí Prahy. Od roku 2015 proto začala realizovat projekty zaměřené na integraci cizinců s finanční podporou Ministerstvo vnitra ČR a také Magistrátu hl. m. Prahy. Cílem projektů je především udržet dobré vztahy mezi většinovou společností a komunitami cizinců, kteří zde žijí, a usnadnit jejich začlenění do společnosti.

Koordinátorem integračních projektů na naší městské části je Mgr. Anna Chválová .

 
Pomáháme Ukrajině - BANNER

Informace o aktualitách spojených s řešením situace Ukrajinců žijících u nás a z přípravy na migraci z ukrajinského území. Níže je základní přehled informačních zdrojů a pod dvojitou čarou pak hlavní články. Ty důležité jsou pak označeny na konci za datem hvězdičkou (počet * dle důležitosti sdělení).

INFORMACE z Ministerstva vnitra ČR (MV ČR)
  • Informační telefonní linka:+420 974 801 802 a kontaktní email: ukrajina@mvcr.cz určený především pro ukrajinské občany.

  • Žadatelé o víza, jejichž pasy zůstaly po evakuaci konzulátů na Ukrajině v držení MZV, mohou kontaktovat resort kvůli jejich navrácení. Postup na stránkách MV ČR na odkazu ZDE .
 Novinky z oblasti - nyní zaměřené hlavně na Ukrajinu

Integrační centrum Praha (ICP)

Cizincům žijícím v Praze jsou k dispozici bezplatné služby organizace

Integrační centrum Praha, o.p.s. (ICP)

Integrační centrum Praha (ICP) je nezisková organizace, která byla založena v roce 2012 Magistrátem hlavního města Prahy. ICP usiluje o to, aby Praha byla metropolí všech – domovem pro všechny, kdo se tu rozhodli žít bez ohledu na jejich zemi původu, a místem, kde se jednotliví obyvatelé vzájemně respektují, podporují a spolupracují. Toho se snaží dosáhnout prostřednictvím poskytování bezplatných služeb:

  • Přehled nabízených služeb leták CZ a vícejazyčný leták
  • Právní a sociální poradenství
  • Kurzy českého jazyka
  • Doprovody na úřady a instituce a tlumočení
  • Vzdělávací semináře
  • Pořádání kulturních a komunitních akcí

Služby organizace jsou určeny výhradně občanům třetích zemí (mimo EU) s legálním pobytem, kteří mají v České republice vízum na dobu delší než 90 dnů.

Interkulturní pracovníci ICP hovoří šesti světovými jazyky.Kontakty najdete ZDE .

ICP vypracovalo mobilní Aplikaci pro cizince žijící v Praze. Více  ZDE (nebo proklikem přes obrázek níže).


Integrační centrum Praha (ICP)

Kontakt:

Adresa: Žitná 51, Praha 1
Telefon: +420 252 543 846
Email: info@icpraha.com
Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 16:00
Webové stránky: https://icpraha.com/

loga facebook instagram a vkontakteloga facebook instagram a vkontakteloga facebook instagram a vkontakte

Projekt Integrační centrum Praha VII, reg. č. AMIF/20/06 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky.

Integrační centrum Praha (ICP)
V roce 2015 si nechala MČ Praha 4 zpracovat analýzu mapující situaci cizinců žijících na jejím území. Analýza vznikla v rámci projektu Žijeme na čtyřce společně spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR v rámci dotačního programu na integraci cizinců.

Analýza je ke stažení zde: Analýza cizinců v městské části Praha 4 (soubor PDF)

Na níže uvedených odkazech naleznete základní informace o úřadu MČ Praha 4 a řešení praktických životních situací ve styku s úřadem.

vlajky

 vlajky
INFORMATION FOR FOREIGNERS
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ
  
vlajky
 vlajky
ИНФОРМАЦИЯ ДЛЯ ИНОСТРАНЦЕВ
Aktualizováno: 19.10.2022
Vytisknout