Kultura, sport a volný čas


Na této stránce najdete avíza, pozvánky a tipy na řadu kulturních, sportovní nebo volnočasových akcí, které mají vztah k Praze 4 nebo je přímo naše městská část organizuje či se na jejich organizaci různou měrou podílí.V horní části této stránky jsou novinky, níže pak ohlédnutí za některými akcemi a úplně dole je archiv.

kudyznudy logo kudy z nudy
Pro podporu a prezentaci akcí využívá
MČ Praha 4 spolupráci s portálem


Mediální partner: Eventland - top akce, kam v Praze 
Mediální partner MČ Praha 4:
Eventland - top akce, kam v Praze


Tipy, avíza a pozvánky

 • Komunitní zdobení vánočních stromků 2022


  Městská část Praha 4 už několik let podporuje komunitní zdobení vánočních stromků komunitou, partou rodičů nebo přátel, obyvateli domu či ulice. Pokud si chcete s přáteli či sousedy stromek ve svém sousedství ozdobit, Praha 4 vám i letos poskytne vánoční ozdoby. Musíte se nám ale ozvat do středy 9. listopadu 2022. Kontakt a další info v článku ...
 • Nové herní areály U Kublova a Ohradní


  Rekonstrukce dětských hřišť U Kublova a Ohradní je ve finále. Od úterý 27. září 2022 budou hřiště předána k užívání veřejnosti.
 • Praha 4 vypátrala ztracená jména z pomníku padlým z 1. světové války v Krči


  Městská část Praha 4 obnovila seznam jmen z unikátního kubistického pomníku padlým v 1. světové válce v Sulické ulici v Krči, který byl už před rokem 1989 značně poškozen. Především se ztratily desky se jmény obětí. Takový seznam se bohužel nedochoval, proto Praha 4 musela podniknout rozsáhlé pátrání v archivních materiálech. Do dlažby u pomníku nově městská část umístila QR kód, ze kterého si každý může načíst do svého mobilního telefonu text o obětech 1. světové války z Krče a pátrání po jejich jménech.
 • Knihobudky opět slouží čtenářům z Prahy 4


  Veřejné venkovní knihovničky (knihobudky) opět slouží čtenářům z Prahy 4 ke sdílení knih. Po opravě se vrátily všechny na své původní místo, výjimkou je knihobudka z Braníka, jejíž stav již opravu neumožnil. I do Braníka se však knihobudka vrátí, i když zřejmě na jiné místo, pravděpodobně před Dům s pečovatelskou službou.
 • Do Ledáren se vrací pumptracková dráha


  Areál A – parku Ledárny opět ožije sportem. Městská část Praha 4 v areálu instalovala novou modulární pumptrackovou dráhu. Nová dráha je 110 metrů dlouhá. Je vytvořena ze speciálních dřevěných modulů se sklolaminátovou pojezdovou vrstvou.
 • Výzva: Pomozte revitalizovat Čestné pohřebiště barikádníků


  Hřbitovy a pohřební služby hlavního města Prahy mají v plánu revitalizovat v blízké budoucnosti Čestné pohřebiště barikádníků na Branickém hřbitově. Za tímto účelem shánějí jakékoliv historické fotografie tohoto místa, ideálně z období jeho vzniku až do 60. či 70. let 20. století. Kontakt v článku ...
 • Přijďte si zahrát!


  Fotbalový klub Slavoj Vyšehrad nabízí zdarma fotbalové tréninky pro všechny ukrajinské děti, které přišly do Prahy a mají rády fotbal. - Футбольний клуб „Slavoj Vyšehrad“ (Славой Вишеград) пропонує безкоштовні футбольні тренування українським дітям, які на даний час знаходяться в місті Прага.Ohlédnutí za akcemi

123
 • Pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu


  Městská část Praha 4 zve občany na pietní akt u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu, který se uskuteční dne 27. října 2021 ve 12 hodin u Památníku Tří odbojů na náměstí Generála Kutlvašra.
 • Vyvěšení vlajky České obce sokolské


  Radní Jaroslav Míth (ODS) vyvěsil v pátek 7. října 2022 na historické Nuselské radnici za účasti starostky Ireny Michalcové (ANO 2011), místostarosty Michala Hrozy (TOP 09) a zástupců sokolských obcí vlajku České obce sokolské. Praha 4 si tímto aktem připomněla velmi smutný, ale zároveň významný den České republiky – Památný den sokolstva.
 • Lekce Nordic Walking v Krčském lese začnou v polovině září


  Oblíbené bezplatné lekce Nordic Walking v Krčském lese pro seniory a osoby 50+ z Prahy 4 začínají 13. září 2022 a poběží až do konce října. Sraz zájemců je na parkovišti Restaurace U Labutě pod Thomayerovou nemocnicí cca. 10 min před začátkem lekce. Také letos se počítá s rozdělením na dvě výkonnostní skupiny a s možností bezplatného zapůjčení holí. Více na plakátku na odkazu ...
 • Oslavte státní svátek na Svatováclavském velebení 2022


  Ve středu 28. září 2022 se od 13. hodiny uskuteční v parku Na Jezerce další ročník oblíbené akce "Svatováclavské velebení", na které vás MČ Praha 4 srdečně zve. Pro malé i velké návštěvníky jsou připravena představení Toymachine, Kejklíře Vojtána, Divadla Koňmo, hudební vystoupení Kašpárek v rohlíku a také rytířské souboje Rytířů koruny České.
 • Pozvánka: Světový den zvířat v parku Na Pankráci


  Nadace na ochranu zvířat pořádá v sobotu 24. září 2022 od 11 do 17 hodin v parku Na Pankráci v Praze 4 oslavu mezinárodního svátku zvířat – SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2022. Akce se koná pod záštitou 1. místostarosty MČ Praha 4 Zdeňka Kováříka (ODS), ve spolupráci a za finanční podpory městské části Praha 4.
123Archiv článků

 • POZVÁNKA: Osobnosti v Základní škole a Mateřské škole Ohradní


  Výstava Osobnosti představuje významné osobnosti současnosti, případně českých a československých dějin z oblasti kultury, hudby, filmu, vědy nebo společenského dění a politiky. Je určena pro širokou veřejnost, pro studenty škol i pamětníky. Zájemci si ji mohou prohlédnout v Základní škole a Mateřské škole Ohradní od 12. září do 10. října 2022.
 • Pomník obětem 1. sv. války v Krči


  Městská část Praha 4 opravila unikátní kubistický pomník padlým v 1. světové válce v Sulické ulici Krči, který byl už před rokem 1989 značně poškozen. Především se ztratily desky se jmény obětí. Důležitým úkolem při obnově pomníku proto bylo zjistit jejich jména. Žádný takový seznam se bohužel nedochoval, takže Praha 4 musela podniknout rozsáhlé pátrání v archivních materiálech. Následující text, pokud jde o jména obětí, nemusí být definitivní, obsahuje informace, které má Praha 4 v současné době k dispozici a které budou na základě nových zjištění dále doplňovány a aktualizovány.
 • Pozvánka: Výstava Velká Praha 1922 – 2022


  Praha je město s tisíciletou tradicí. Pro její vývoj jako hlavního města až do dnešní velikosti bylo zcela zásadních posledních 100 let. Události sto let staré odstartovaly prudký růst města až k dnešním dnům. A právě tato skutečnost se stala námětem výstavy nazvané Velká Praha 1922 – 2022, která se koná od 14. září do 9. října 2022 ve Výstavní síni Mánes.
 • Zemřela Hana Zagorová, čestná občanka Prahy 4


  V pátek 26. srpna 2022 zemřela zpěvačka Hana Zagorová, devítinásobná držitelka ocenění Zlatý slavík a hvězda české pop-music, čestná občanka Prahy 4.
 • Také letos připravila Praha 4 pro děti tradiční akci – Rozloučení s létem


  Městská část Praha 4 vás zve na tradiční akci pro děti - Rozloučení s létem – která se uskuteční 30. srpna 2022 od 14 hodin v Parku Na Pankráci. Na děti i jejich doprovod čeká pestrý program. Od sportovních her, přes divadelní představení až po koncert. Vstup na akci je zdarma a více o programu najdete v článku …
Vloženo: 09.05.2019   |   Aktualizováno: 09.09.2022
Vytisknout