Kultura, sport a volný čas

 • Pražský baseballový a softballový týden 2016


  Přijďte se podívat na jubilejní 35. ročník Pražského baseballového a softballového týdne do Eagles Parku do Krče ve dnech 28. června do 2. července 2016. Bude na vás čekat spousta napínavých zápasů, ale také další zajímavé akce. Záštitu nad turnajem převzal zástupce starosty Zdeněk Kovářík (ODS).
 • Fotografie z akcí v rámci Evropského dne sousedů


  V rámci Evropského dne sousedů, který se bude slavit od 29. května do 21. června 2016 budou na různých místech Prahy 4 probíhat sousedské akce, které pořádají sami obyvatelé naší městské části. Fotografie, jak to na různých místech probíhalo naleznete uvnitř článku.
 • Loutkářský festival v Praze 4 založil novou tradici


  Od čtvrtka do soboty patřilo Kulturní centrum Novodvorská loutkovému festivalu Novodvorský Zvoneček. Festival pořádala v termínu 19. - 21. 11. 2015 městská část Praha 4 a jeho hlavním garantem bylo Tradiční loutkové divadlo Zvoneček. „Máme velikou radost, že festival měl takový ohlas. Všechna dětská představení měla plno. Navíc program pamatoval několika zajímavými kusy i na starší děti a nás, dospělé,“ uvedla Adéla Gjuričová Trojkoalice/nez.), radní pro kulturu a volný čas. „Doufám, že tím vznikla nová tradice loutkového festivalu v Praze 4.“
 • Pražské cyklozvonění 2015


  Jako každý rok, tak i letos v září se Praha 4 zapojí do tradiční akce Pražské cyklozvonění, jejímž cílem je představit obyvatelům hlavního města cyklotrasy a chráněné cesty pro každodenní dojíždění na kole i na výlet. Hlavním organizátorem letošního devátého ročníku je Praha 5. Každý kdo se z Prahy 4 chce cyklozvonění zúčastnit, ať dorazí v sobotu 12. září 2015 v 9.30 hodin do parku Na Pankráci (u Café na půl cesty), kde je sraz.
 • Běžecká škola Prahy 4 pokračuje


  Úspěšná Běžecká škola Prahy 4 vstoupila do svého druhého ročníku. Je určena pro každého, kdo chce začít s běháním, chce zhubnout, posílit svoji kondici, nebo se vyrovnat se stresem či si jen vyčistit hlavu. Na konci března se uskutečnila výroční padesátá lekce, s příchodem jara a změnou času na letní, se po této lekci běžecká škola přestěhovala ze Žlutých lázní zpět do Krčského lesa.
 • Trilopark v Nuslích nabízí cestu do dávné minulosti


  Pro školy, školky i veřejnost je určen program interaktivního muzea Trilopark, jehož cílem je zprostředkovat ucelený pohled na historii života na naší planetě. Slavnostního otevření Triloparku v ulici pod Terebkou 1139 v Nuslích se ve středu 18. 2. 2015 zúčastnil starosta městské části Praha 4 Petr Štěpánek, který při této příležitosti ocenil záměr autorů projetu zprostředkovat malým i velkým návštěvníkům naši dávnou historii zábavnou a často interaktivní formou.
 • Běžecká škola Prahy 4 pokračuje i v roce 2015


  Pro každého, kdo chce začít s běháním, chce zhubnout, posílit svoji kondici, nebo se vyrovnat se stresem či si jen vyčistit hlavu, je určena bezplatná Běžecká škola Prahy 4. Sraz je každý čtvrtek od 17.30 hodin před vchodem do Žlutých lázní v Podolí. Běžecká škola Prahy 4 je pro zájemce ZCELA ZDARMA!
 • Kalendář Prahy 4 na rok 2015


  Městská část Praha 4 připravila i na rok 2015 pro své obyvatele nástěnný kalendář s tématem „KULTURNÍ PAMÁTKY PRAHY 4“. Kalendář se prodává od pondělí 13. října 2014, a to pouze prostřednictvím Czech POINTU Antala Staška (Antala Staška 2059/80b, Praha 4 - budova nového Úřadu MČ Praha 4). Cena kalendáře je 75 korun.
 • Pohár seniorů Prahy 4 v tenise zná své vítěze


  V úterý 24. září 2013 uspořádala městská část Praha 4 spolu s TK Konstruktiva akci s názvem Pohár seniorů Prahy 4 v tenise. Tato akce se uskutečnil již druhým rokem. Turnaje se zúčastnilo 18 hráčů v kategorii 70 let a 20 hráčů v kategorii 60 let. V kategorii žen se zúčastnily dva páry.
 • Tluče bubeníček, tluče na drumben - 4x veselé bubnování na „čtyřce“ pro rodiče i prarodiče s předškolními dětmi


  Městská část Praha 4 připravila pro rodiče předškolních dětí zábavnou akci pod názvem „Tluče bubeníček, tluče na drumben“, která se uskutečnila ve čtvrtek 26. 9. 2013 v Centrálním parku na Pankráci. Akcí provázel sám autor zajímavých rytmických hudebních nástrojů - drumbenů Zdeněk Roller.
 • Náborová fotbalová kampaň "Můj první klub"


  Ve čtvrtek 5. září 2013 byla odstartována náborová kampaň Pražského fotbalového svazu s názvem „Můj první klub“. Cílem kampaně je přitáhnout pozornost rodičů směrem k fotbalu při výběru sportu pro své dítě a usnadnit proces samotného hledání a následného přihlášení do fotbalového klubu.
 • Hráčky Eagles Praha z Krče jsou MISTRYNĚ EVROPY!


  Hráčky Eagles Praha z Krče jsou MISTRYNĚ EVROPY! Po výhře 4:1 nad Sparks Haarlem mají ZLATO z Poháru mistrů evropských zemí v softballu. "Jsem velice potěšen a nadšen vítězstvím hráček Eagles Praha. Je to jejich první zlatá medaile a věřím, že nebude poslední. Ode mě jen a jen velká gratulace," říká starosta Pavel Caldr.
 • Chcete hrát florbal?


  AC Sparta Praha pořádá nábor nových hráčů, přihlásit se mohou děti ročníků 1999 a mladší. Všechny tréninky probáhají v areálu ZŠ na Chaplinově náměstí, Barrandov (cca 5 minut od tramvajové zastávky). Nově příchozím jsou zapůjčeny florbalové či brankářské vybavení. Pokud máte zájem, kontaktujte sekretářku klubu, Veroniku Jelánkovou, nebo navštivte webové stránky www.sparta-florbal.cz.
 • projekt „Svépomocná skupina rodičů s dětmi s postižením“


  Cílem je vzájemná podpora rodin dětí , výměna informací, námětů a nápadů na ulehčení života s postiženým dítětem, vzájemné sdílení zkušeností a zajištění volnočasových aktivit pro tyto děti.
 • Čtvrtý seniorpark najdete v Praze 4 na Lhotce


  V posledním červnovém týdnu jej v Jílovské ulici slavnostně otevřel jeho patron, výtvarník Jaroslav Němeček, autor populárního Čtyřlístku, a čestný občan Prahy 4. Pátý seniorpark by měl vzniknout ještě do konce letošního roku v Krči.
 • Největší sportovní událost žáků základních škol, 4x4 letní hry Prahy 4, vyhlásila vítěze


  Letní olympijské hry v Londýně se nezadržitelně blíží, nicméně na území čtvrté městské části se před prázdninami uskutečnilo jiné sportovní klání – 4x4 letní hry Prahy 4.
 • Počet dětí ve Sportovních centrech Prahy 4 už překročil čtyři stovky


  V letošní sezóně 2011/2012 je do výjimečného projektu Sportovních center Prahy 4 zapojeno již 10 základních škol, při kterých funguje 16 sportovních center. Ta jsou určena bez rozdílů chlapcům i dívkám. Počet malých sportovců překročil v letošní, třetí sezóně fungování center, již čtyři stovky!
 • Vršovická vodárna v Braníku? Po sto letech úplně jinak


  Areál bývalé vodárny se stane místem relaxace rodičů a dětí z okolí, tedy z Prahy 4, neboť Vršovická vodárna stojí v Braníku.
 • Informace o válečných hrobech jsou k dispozici veřejnosti


  Od února 2010 jsou pro veřejnost zpřístupněny informace o válečných hrobech z evidence ministerstva obrany. Praha 4 na svém území pečuje o 171 válečných hrobů.