Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Asanace stromu, nahradni vysadba (Jan 02.07.2017 19:33) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Chcel bych se zeptat, jestli se po asanaci stromu vysadi novy strom na ulici Přimětická 40-43, Praha 4, Michle. Taky vypadne dalsi lipa, usicha.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 20.7.2017 13:22)
   Dobrý den, hledáme v této lokalitě vhodné místo pro podzimní výsadbu nového stromu. Původní místo není z hlediska perspektivního vývoje dřeviny ideální. Každopádně tuto uschlou dřevinu nahradíme. Děkujeme Vám za podnět.
 • Otázka: Nedostatečný úklid Modrý pavilon (Kamila Svobodová 27.06.2017 11:52) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  chtěla bych vás upozornit na nedostatečný úklid pod a kolem tzv. Modrého pavilonu v ulici Štúrova. Tyto prostory jsou v otřesném stavu již více než rok. Zároveň prosím o info, kdo a jak často zajišťuje úklid těchto prostor? Děkuji za odpověď. K. Svobodová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 20.7.2017 13:18)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Podnět jsme zaslali příslušnému subjektu k zajištění nápravy neutěšeného stavu.
 • Otázka: schody u kostela sv. Pankráce (Ludmila Martínková 16.07.2017 22:32) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Na schodech od kostela sv. Pankráce do ulice Sinkulova přesahují keře přes zábradlí, které je proto při chůzi po schodech nedosažitelné. Chůze po schodech (zvláště směrem dolů) může být proto nebezpečná, zejména pro seniory. Bude možné zajistit v dohledné době nápravu?
  Děkuji předem za odpověď.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 20.7.2017 13:15)
   Dobrý den, děkujeme Vám za podnět. Prověříme jej a zajistíme nápravu.
 • Otázka: Chybějící houpačka a kolotoč na hřišti DH5 U Kublova (Václava Němcová 19.07.2017 13:44) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, na dětském hřišti DH5 U Kublova už delší dobu není houpačka s ohrádkou (pro malé děti). Zároveň tam už dlouho chybí kolotoč. Chtěla jsem se zeptat, zda je reálné, že by byla zejména houpačka v nějaké dohledné době znova instalována? Předpokládám, že ta původní byla odstraněna z důvodu opotřebování a že je potřeba pořídit novou. Pokud by bylo možné na náklady na novou houpačku přispět a tak urychlit její pořízení a instalaci, ráda se na tom budu podílet. Děkuji, Němcová
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 20.7.2017 12:31)
   Vážená paní Němcová,

   Váš požadavek postupuji odboru životního prostředí a dopravy, který má správu a provoz dětských hřišť v gesci. Dle prvotních informací, které mi příslušná referentka tohoto odboru sdělila, jsou tyto herní prvky objednány a budou instalovány ihned po jejich dodání. Děkuji Vám za podnět.
    
   Hezké léto,

   Adéla Gjuričová
   Radní pro kulturu a volný čas MČ Praha 4
 • Otázka: Sítě okolo sportovního hřiště SPORT124 (Václava Němcová 19.07.2017 13:37) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  mám dvě malé děti (3 a 1 rok) a nedávno jsem s nimi a ještě s kamarádkou a jejími dětmi procházela přes Seniorpark na Podolské ulici sousedící se sportovním hřištěm (SPORT124). Ze sportovního hřiště, kde si zrovna kopali nějací kluci, přilítl balón a s velikou razancí dopadl těsně vedle mého kočárku s ročním synem. Zůstala jsem opravdu v šoku, protože kdyby to zasáhlo syna sedícího v kočáru, myslím, že by mu šlo o život. Kamarádka mi řekla, že podobnou situaci v Seniorparku už v nedávné době zažila. Nejde jen o procházející děti, ale také o seniory, pro které je park určen. Neumím si představit, co by se stalo seniorovi, kterého by takovou silou balón z vedlejšího hřiště zasáhl. Obracím se na Vás proto s prosbou, zda by nebylo možné zvýšit síťové oplocení sportovního hřiště, příp. uvažovat o "zastřešení" hřiště sítí či podniknout nějaké jiné funkční opatření, které by zabránilo, aby balón lítal do přilehlého Seniorparku. Děkuji, Němcová
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 20.7.2017 12:30)
   Vážená paní Němcová,

   děkuji Vám za podnět, který budeme neprodleně řešit. Po jednání s odborem životního prostředí a dopravy bude v co nejkratší době zajištěno navýšení oplocení areálu za brankou přiléhající k senior parku. Věřím, že tímto opatřením eliminujeme případná bezpečnostní rizika spojená s pobytem v areálu senior parku.
    
   Hezké léto,

   Adéla Gjuričová
   Radní pro kulturu a volný čas MČ Praha 4
 • Otázka: Ukončení podnikání (Jan 20.07.2017 9:49) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, v roce 2012 jsem přerušil svojí živnost. K lednu 2017 se mi opět obnovila aniž bych o tom věděl (nejspiš jsem zapoměl) Dnes jsem se dozvěděl, že živnost je opět oktivní. Živnost neprovozuji, mám stále zaměstnání, proto bych potřeboval podnikání plně ukončit. Které formuláře je třeba si připravit?

  Děkuji
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 20.7.2017 11:20)
   Dobrý den,
    
   obecně platí, že pozastavit živnostenské oprávnění lze na dobu určitou. Následující den po uplynutí lhůty  je živnostenské oprávnění opět aktivní.
   Pokud hodláte ukončit své podnikání, je nutné vyplnit změnový list. Tento formulář a více informací naleznete na www.praha4.cz.
   Tuto změnu můžete nahlásit na jakémkoliv živnostenském úřadu v ČR.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: Smrad v ulici Ješetická - potvrzeno (Roman Ožana 19.07.2017 9:20) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Před nedávnem jsem psal podnět ohledně smradu v ulici - v neděli 16.7.2017 jsem zdroj potvrdil, skutečně se jedná o komín za sushi barem na ulici Ješetická (https://goo.gl/z9GFcj)

  Vše začlo kolem 21 hodiny, štiplavý a velmi nepříjemný dým do pozdních hodin

  Fotografie zde: http://imgur.com/a/0j50I (foceno kolem 22:30)

  S pozdravem Roman Ožana
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 20.7.2017 9:31)
   Dobrý den, 

   děkujeme za Váš podnět, situace ohledně šíření zápachu a dýmu v ulici Ješetická je v současné době pečlivě prověřována a kontrolována a po 
   zjištění všech skutečností bude následně řešena dle příslušného zákona č. 
   201/2012 Sb., o ochraně ovzduší. 

   S pozdravem 

   Ing. Lenka Hánlová 
   Vedoucí  odd. životního prostředí a odpad. hospodářství 
   Odbor životního prostředí a dopravy ÚMČ Praha 4 
 • Otázka: založeni sro (Roman 16.07.2017 18:32) – Živnostenský úřad
  Dobry den Chceme s manželkou založit sro a předmetem podnikani mit uklid,doprava,manipulace se zbožim,pronajem prostoru,vyroba,udržba.
  Poradte prosim jakou moznost mame vybrat na ŽU vyroba,obchod a sluzby neuvedene v prilohach 1 az 3 zivnostenskeho zakona. Nebo ŽIVNOSTI VÁZANÉ A KONCESOVANÉ
  A poradte co znaměna: Způsob jednání v případě více jednatelů – samostatně či společně?
  Děkuji!
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 17.7.2017 15:25)
   Dobrý den,
   u volné živnosti výroba, obchod  a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona existuje  obor č. 58 realitní činnost, správa a údržba nemovitostí, ve kterém je zahrnut úklid. Dále obor č.52 skladování, balení zboží, manipulace s nákladem a technické činnosti v dopravě.
   Co se týká samostatné činnosti  v dopravě, tak to se jedná o koncesní listinu silniční motorová doprava.
   Veškeré předměty podnikání  a jejich obsahové náplně jsou uvedeny na www.praha4.cz. Konkrétně se jedná o nařízení vlády č. 278/2008., o obsahových náplních jednotlivých živností a zákon č. 455/1991 Sb.,  živnostenský zákon. Na těchto stránkách naleznete i formuláře a více informací.
    
   K Vašemu dotazu na způsob jednání statutárů s.r.o. – více jednatelů (společně, samostatně) Vám sděluji: statutárním orgánem společnosti je jeden nebo více jednatelů. Je-li jednatelů více, je oprávněn jednat jménem společnosti každý z nich samostatně, nestanoví-li zakladatelská listina (notářský zápis) jinak.
    
   S pozdravem
    
   Ing.Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: Stavba bytového domu Družstevní/U Pernštejnských (Adéla Pilařová 12.07.2017 17:55) – Stavební úřad
  Dobrý den,

  před více jak 2 měsíci jsem pokládala dotaz ohledně stavby bytového domu na rohu ulic Družstevní/U Pernštejnských/U Křížku. Do dnešního dne jsem však neobdržela odpověď. Prosím tedy o odpověď na můj dotaz ze dne 4. 5. 2017.
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 13.7.2017 17:23)
   Vážená paní,

   omlouváme sea ale vlivem technické chyby došlo k neodeslání odpovědi na WEB na Váš dotaz ze dne 4.5.2017. Doprava v klidu („parkování“) pro dům na parcele č. 384 v k. ú. Nusle je navržena v souladu s požadavky vyhlášky č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území, ve znění pozdějších předpisů, a vyhlášky č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, ve znění vyhlášky č. 20/2012 Sb. ( s ohledem na datum projektové dokumentace a na přechodná ustanovení nařízení č. 10/2016 Sb. hl. m. Prahy, kterým se stanovují obecné požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby v hlavním městě Praze (pražské stavební předpisy)). Pro stavbu je navrženo 32 stání v hromadných garážích v 1. PP a 1. NP navrženého domu. Pokud jste účastníkem řízení, máte možnost nahlížet do spisu a s projektovou dokumentací se seznámit v úředních hodinách na našem odboru. Pro informaci zasílám seznam účastníků řízení, kterým bylo doručováno veřejnou vyhláškou:

   vlastníci těchto sousedních pozemků a staveb na nich a ti kdo mají k těmto pozemkům nebo stavbám jiné věcné právo:

   - parc.č. 382 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1379 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 386 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 18 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 401 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1398 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 402 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1399 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 403 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1400 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 405 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1401 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 424 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1402 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 423 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1403 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 515 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1393 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 514 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1394 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 512 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1395 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 387 v k.ú. Nusle a budovy č.p. 1378 v k.ú. Nusle na tomto pozemku
   - parc.č. 2972 v k.ú. Nusle
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
   Úřad městské části Praha 4
 • Otázka: rekonstrukce bytu (Nováková 12.07.2017 22:33) – Stavební úřad
  Dobrý den,

  soused provádí rekonstrukci bytu. Na nástěnku v domě vyvěsil oznámení o rekonstrukci. Rekonstrukce měla probíhat do konce května 2017. Bohužel stavební úpravy probíhají v bytě dosud. V bytě se seká, bourá a řeže 7 dní v týdnu od rána do večera , není výjimkou, že dělníci pracují i po 22 hodině. Můžete mi prosím poradit, co mám v takovémto případě dělat, jak řešit tuto nepříjemnou situaci. Dělníci se odkazují na to, že mohou pracovat až do 22 hodiny aniž by porušili noční klid. Existuje nějaké omezení, které by regulovalo od kdy do kdy mohou stavební úpravy probíhat? V sousedství totiž probíhá další rekonstrukce bytu, ale tam dělníci pracují zhruba v čase od 7 do 16 hodin a pak odcházejí. Zdá se mi to tedy divné. Předem děkuji, Nováková
  • Odpověď: (vedoucí oddělení PR Petra Handlová, 13.7.2017 11:39)

   Vážená paní,

   žádný právní předpis nestanovuje dobu provádění stavebních prací. Časová omezení mohou vyplynout pouze z hlukových omezení (nařízení vlády 272/2011 Sb. , o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací). Z těchto důvodů může stavební úřad na základě závazného stanoviska Hygienické stanice hl.m. Prahy, která je ve věci hluku dotčeným orgánem státní správy omezit v rozhodnutí dobu provádění stavebních prací. Jsou ale i práce, které nevyžadují žádné rozhodnutí nebo opatření našeho úřadu. Vzhledem k tomu, že neuvádíte žádné bližší informace ke stavbě, nelze prověřit zda bylo vydáno rozhodnutí a zda časová omezení obsahuje. V případě, že můžete doložit, že dochází k překročení hlukových limitů, můžete se obrátit přímo na Hygienickou stanici hl.m. Prahy, která je ve věci hluku dotčeným orgánem státní správy.
    
   S pozdravem
    
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebníhoZveřejněno: 11.11.2008 – tiskový referent David Polák,
Vytisknout