Zde můžete vkládat své dotazy související s činností městské části Praha 4 a Úřadu městské části Praha 4. Pro vložení dotazu není třeba se registrovat ani přihlašovat, nový dotaz můžete položit přímo pomocí formuláře. Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 4 nebo voleným zástupcem samosprávy. Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

 


Pro vložení otázky nejdříve zvolte téma

*  
*  
*    
 
*  


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: černá skládka (Adéla Černíková 13.06.2019 7:24) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,
  na pozemek 140/90 v k.u. Lhotka někdo (domnívám se, že bezdomovci) nanosil různé věci. Chtěla bych to nahlásit jako černou skládku a požádat o odklízení.
  Na tomto pozemku, který má ve správě MČ P4 je zároveň neudržovaná zeleň, přerostlé křoví. I díky tomu tam občas přespávají bezdomovci. Ráda bych tedy zadala podnět i na údržbu zeleně na tomto pozemku
  Děkuji
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 14.06.2019 8:36)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Nepořádek bude uklizen mobilní úklidovou jednotkou MČ Praha 4.
 • Otázka: tříděný odpad (Tomas 24.05.2019 11:38) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,

  Chtěl bych se zeptat, zda by nebylo možné posílit svoz tříděného odpadu na Praze 4 konkrétně pro mne v ulici Lounských.
  Opravdu nechci vyhazovat vytříděný plastový odpad do béžné popelnice, nicméně za posledních několik měsíců, to prostě není fyzicky možné, jakmile příjede svoz tak za ním následuje 10 aut, které opět kontejner zaplní po okraj. Nebylo by možné přidat další kontejner a nebo posílit svoz?

  Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 10.06.2019 16:38)
   Dobrý den,
   k podání žádosti o navýšení četnosti odvozu odpadů je potřeba přiložit průkaznou fotodokumentaci za dobu nejméně 14 dní. Odbor životního prostředí a dopravy Úřadu městské části Praha 4 bude stanoviště pravidelně monitorovat a v případě přeplnění podá žádost o navýšení frekvence odvozu odpadu na Magistrát hlavního města Prahy
 • Otázka: dotaz (Jana Tiguemounine 08.06.2019 7:06) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den,bylo by možné posekat a zkrátit keře,větve stromů zasahující do chodníků v ulici Štúrova,okolo domu 1701/55.Velmi nebezpečné a komplikující hlavně při chůzi s dětma. Děkuji velice, s pozdravem Jana Tiguemounine
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 10.06.2019 16:36)
   Dobrý den, Váš podnět prověříme a úpravu zeleně provedeme v co nejkratším možném termínu.
 • Otázka: sekání trávy o víkendu (Martin Kuldan 08.06.2019 14:58) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, dotazuji se zda by nebylo možné sekat trávu pouze ve všední dny (od pondělí do pátku). Rádi bychom si o víkendu odpočinuli a k tomu poslech hlasitých sekaček rozhodně nepřispívá. Jedná se konkrétně o lokalitu sídliště Krč. Děkuji.
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 10.06.2019 16:32)

   Dobrý den, příznivé klimatické podmínky pro růst trávy na přelomu května a června si vyžádaly urychlené provedení seče trávy. Z těchto důvodů bylo sekáno i v sobotu. jednalo se o výjimečné opatření. Za nastalé komplikace se omlouváme a děkujeme za Váš podnět.

 • Otázka: úklid parku (Lenka Stoklasová 10.06.2019 10:44) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, bydlím v ulici Na Chodovci, Praha 4 u kterého se nachází sad. Tímto Vás chci informovat, že v sadu zejména o víkendu pátek, sobota, neděle se konají soukromé akce cca v počtu pěti. Po akcích se stává, že je dost nepořádku jak na místě kde se akce konala (není to vždy pravidlo) tak hlavně kolem košů (o víkendu už jsou přeplněné, a nedá se tam nic odhodit). Prosím o úklid košů o víkendu a nebo dát víc košů aby tam nebyl takový nepořádek. Děkuji Stoklasová
  • Odpověď: (David Záruba, vedoucí odd. správců oblastí OŽPAD 10.06.2019 16:29)
   Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění. Situaci prověříme a zvážíme možnost instalace dalších odpadkových košů.
 • Otázka: nová výstavba (Fialková 06.06.2019 18:15) – Stavební úřad
  Dobrý den, prosím o sdělení, co bude postaveno v objektu nyní bourané bývalé Mlékárny. Ulice Nuselská, V Horkách. Děkuji.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 07.06.2019 13:56)
   Vážená paní,
   na Vámi uvedeném místě byla pravomocně umístěna stavba bytového domu.
   S pozdravem
   Ing. Eva Kotasová
   vedoucí odboru stavebního
 • Otázka: výroba a prodej textilu - obor živnosti (Jana Novotná 31.05.2019 9:00) – Živnostenský úřad
  Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit do jakého oboru volné živnosti se zaregistrovat pokud bych chtěla vyrábět a prodávat textilní výrobky a drobnou bižuterii. Tyto výrobky bych ráda prodávala přes vlastní eshop, příležitostně na trzích a také dodávala do kamenných prodejen. Jsem povinna v tomto případě mít zavedenou EET? Děkuji. Pěkný den
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.06.2019 16:58)
   Vážená paní Novotná,
   pro výrobu a prodej textilu Vám doporučuji u volné živnosti: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona , obor činnosti č. 10 : Výroba textilií, textilních výrobků, oděvů a oděvních doplňků.
   Pro výrobu bižuterie Vám doporučuji obor činnosti č. 41 : Výroba školních a kancelářských potřeb, kromě výrobků z papíru, výroba bižuterie, kartáčnického a konfekčního zboží, deštníků , upomínkových předmětů.
   V rámci výrobní činnosti máte právo dle svého živnostenského oprávnění výrobky i prodávat a opravovat, zůstane-li zachována povaha živnosti. V případě prodeje výrobků jiných výrobců, Vám doporučuji ještě obor činnosti č. 48 . Velkoobchod a maloobchod.
   S dotazy týkající se EET se prosím obraťte na Ministerstvo financí, tato oblast nespadá do kompetence živnostenských úřadů.
   S pozdravem
   Ing. Pavla Melšová
   vedoucí odboru živnostenského
 • Otázka: zbytečně časté mytí ulic (VendulaVelenska 05.06.2019 9:57) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, poslední měsíce pozoruji, že jsou nepochopitelně často myté/ oplachované ulice v okolí mého bydliště - v oblasti Zeleného pruhu a Budějovické. Všimla jsem si, že např. za 14 dní byly myty cca 2-3x a to i v měsíci květnu, kdy často pršelo a byly nízké teploty. Dotazovala jsem se na TSK a bylo mi řečeno,že se tak děje na základě nějaké vyhlášky/ zákona o ochraně ovzduší. Můžu se zeptat, co je to za nesmysl mýt silnice v období dešťů a poměrné zimy, ale i v období, kdy je teplo a silnice uschne podle mě do cca 5 minut? Jak to prospívá našemu ovzduší a zda by více neprospělo, kdyby byla voda vylitá např. do parků nebo nějakého lesa? V období, kdy se neustále opakují infomrace o globálním oteplování a exgtrémním suchu by mne zajímalo, jak je možné, že se takto plýtvá vodou!!!!! Děkuji Velenská
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.06.2019 17:09)
   Vážená paní Velenská,
   děkuji za Váš podnět, problematiku mytí pražských ulic řeší nařízení hl.m. Prahy č. 16/2010 Sb., kde kropení přispívá k omezení zejména prašnosti v ulicích. Podle toho nařízení se hlavní silnice čistí každých 3-10 dnů, ostatní blokově podle aktuální situace a dostupných prostředků.
   Je možné, že to, čeho jste byla svědkem, sice bylo v souladu s uvedeným nařízením, jenom se to v těchto dnech nejevilo jako efektivní. Je také možné, a tímto to nijak neobhajuji, že špínu a prach z ulic opravdu lépe odstraní kropení pod tlakem, než jemný déšť, ale to je spíše z mé strany spekulace.
   Pro bližší vysvětlení se, prosím, můžete obrátit na Technickou správu komunikací, případně na Pražské služby, ale věřím, že nikdo nemá zájem na plýtvání vodou.
   Hezký den!
   Tomáš Hrdinka
   radní pro životní prostředí a místní Agendu 21
 • Otázka: vyschlé borovice (Jaroslav Tomaščin 03.06.2019 18:53) – Životní prostředí, úklid a čistota
  Dobrý den, nevím komu patří zelaný pás mezi školou Na Planině (jih) a Točitou ulicí. V tomto pásu je tesně za školním plotem několik suchých stromů, a jeden suchý strom již spadnul, čímž tento stav ohrožuje zde se pravidleně hrající mládež.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.06.2019 17:03)
   Vážený pane Tomaščine,
   děkuji Vám za podnět, který předám kompetentní osobě k vyřešení, tedy pokud jsou Vámi uvedený pozemek a uschlé stromy v naší správě.
   V opačném případě postoupím Váš podnět příslušnému vlastníkovi/správci k reakci.
   S pozdravem
   Tomáš Hrdinka
   radní pro životní prostředí a MA21
 • Otázka: Opakované rušení nočního klidu (Barbora Ujková 30.05.2019 22:40) – Obecné
  Dobrý den, již několikrát jsme řešili s MP rušení nočního klidu z restaurace Aureole, protože se to opakuje pravidelně každý čtvrtek. Mají zde diskotéku a hluk se šíří z otevřené terasy a velmi duní, jak se odráží od okolních kancelářských budov. Je nějaká šance tento problém vyřešit trvale? Případně jak postupovat. Loni jsme běhel letních měsíců museli řešit s MP opravdu každý týden, protože tyto akce jsou často doprovázeny křikem osob, které jsou pod vlivem alhoholu a jsou na terase restaurace. Děkuji moc za informaci a hezký den Ujková
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 05.06.2019 9:47)
   Dobrý den,
   bohužel v těchto případech je opravdu oprávněná konat MP nebo Policie ČR. Ta má povinnost se na místo dostavit a může na místě uložit pokutu až do výše 5000 Kč anebo předat věc obecnímu úřadu, který může v přestupkovém řízení uložit pokutu až do výše 10.000 Kč.
   Strážník obecní/městské policie pak může pachatele přestupku předvést na policejní služebnu, pokud i přes domluvu dál noční klid narušuje. Skutečnost, že hlasové projevy lidí již nejsou podle novely ZOVZ s účinností od 1. 12. 2015 považovány za hluk, má poměrně významný dopad. Vztahuje se to totiž i na situace, kdy dochází k hlasitým projevům hostů restauračních zařízení, barů a diskoték. Krajská hygienická stanice je tak podle zákona nemůže postihovat. Hlučné hlasové projevy hostů mohou být nyní pouze klasifikovány jako přestupek porušení nočního klidu.
   S pozdravem
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starostky


Vytisknout