Praha 4 nosí roušky


Vyšší počty lidí pozitivních na COVID-19 v posledních dnech opět připomínají potřebu chránit zdraví nás všech. Základem prevence samozřejmě zůstávají hygienická a sociální opatření, jako je pečlivá a pravidelná hygiena s využitím dezinfekčních prostředků, vyhýbání se velkému shlukování lidí, používání roušek či jiné ochrany dýchacích cest (ústa i nos) při pobytu v rizikovém prostoru.

Na tomto místě v aktualitách naleznete přehledně všechny informace o opatřeních, které v souvislosti s nákazou COVID-19 byla přijata na úrovni vlády, ministerstev, hygienické stanice, hlavního města či naší městské části Praha 4. Dole pod čarou je pak pro vaši lepší orientaci i archiv článků, kterým pozbyla úplně či částečně obsahová či časová platnost.

AKTUALITY

 • Respirátory zůstanou v MHD, ve zdravotnických a sociálních zařízeních

  11.03.2022
  Od pondělí 14. března 2022 skončí povinnost nosit respirátory ve vnitřních prostorech, tedy i v obchodech a na úřadech. Povinné zůstanou jen ve veřejné dopravě, ve zdravotnických a sociálních službách.
 • Mimořádné ředitelské volno a s ním související nárok na ošetřovné

  07.02.2022
  Ředitelé základních škol, středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol, základních uměleckých škol a jazykových škol s právem státní jazykové zkoušky mohou vyhlásit v období školního vyučování v průběhu školního roku mimořádné vzdělávání distančním způsobem, anebo mimořádné ředitelské volno, v celkovém rozsahu až 10 dnů. Ředitelé mateřských škol mohou vyhlásit ve školním roce mimořádné ředitelské volno v rozsahu až 10 dnů, ale nemají možnost vyhlásit mimořádné vzdělávání distančním způsobem.
 • Dar od Prahy 4 pomohl Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského

  20.01.2022
  Zásluhou finanční podpory od městské části Praha 4 si Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, sídlící pod Petřínem, mohla zakoupit důležitou germicidní lampu, která je vynikajícím pomocníkem v době covidové pandemie. Její intenzivní UV záření totiž usmrcuje bakterie a viry, a lampa tak je důležitým pomocníkem zajišťujícím v nemocnici dezinfekci příjmové ambulance, a to i za přímého provozu.
 • Kvůli omikronu Praha zavádí preventivní opatření v MHD, dopravu zatím neomezuje

  14.01.2022
  Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) a ROPID zavádí kvůli mutaci omikron a očekávané vlně šíření nemoci covid-19 v autobusových a tramvajových spojích MHD preventivní opatření, jejichž cílem je udržet co nejdéle na městských linkách dosavadní poloprázdninový provoz bez nutnosti dalšího omezování.
 • V Praze i nadále funguje mobilní tým pro očkování imobilních obyvatel v domácnostech

  06.01.2022
  V hlavním městě působí i v letošním roce speciální mobilní tým pro očkování imobilních Pražanů v domácím prostředí, který zajišťují praktičtí lékaři. Do projektu je zapojeno Sdružení praktických lékařů, Český červený kříž (ČČK), Fakultní nemocnice v Motole a Městská poliklinika Praha. Díky tomu je možné ochránit před nákazou i ty, pro které by cesta do očkovacího centra nebo ordinace praktického lékaře byla jen těžko představitelná.
 • MČ Praha 4 dnes distribuovala 80.000 antigenních testů do škol

  04.01.2022
  Úřad MČ Praha 4 dnes rozvezl do základních a středních škol v městské části další zásilku antigenních testů pro plošné testování žáků. 80 tisíc kusů testů zajistí preventivní testování, které nařídila Vláda ČR. Od 3. do 16. ledna 2022 se ve školách testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna se bude testovat pouze jednou týdně, a to v pondělí.
 • KORONAVIRUS: Co se změní od pondělí 3. ledna 2022

  03.01.2022
  S prvním pracovním dnem nového roku se mění některá opatření spojená s pandemií koronaviru. Vláda ČR se opět vrací k plošnému testování ve školách a ve firmách. Mění se ale i omezení v restauracích a na hromadných akcích.
 • Děkujeme všem, kteří se na konci prosince postarají o pacienty

  13.12.2021
  Městská část Praha 4 se připojuje k poděkování lékařům, sestrám i všem ostatním zaměstnancům a dobrovolníkům, kteří v nemocnicích pečují o pacienty na lůžkových odděleních, a v současné době především o pacienty s nemocí Covid-19.
 • NOUZOVÝ STAV: Jaká opatření platí od pátku 26. listopadu 2021

  26.11.2021
  Česko je kvůli koronavirové pandemii opět v nouzovém stavu. Vláda České republiky ho vyhlásila od pátku 26. listopadu 2021 od 00:00 hodin na dobu 30 dnů. Zpřísnění koronavirových opatření platí ale až od pátečních 18 hodin. Týkají se vánočních trhů hromadných akcí a restaurací.
 • Přípravek REGN-CoV2 mohou lékaři v Praze aplikovat v 11 zdravotnických zařízeních

  22.11.2021
  Pacientům, u nichž je riziko vážného průběhu onemocnění Covid-19, může být v hlavním městě aplikován léčivý přípravek REGN-CoV2 v 11 aplikačních centrech. Určen je jak ambulantním pacientům s rizikem vážného průběhu covid-19, tak i pacientům hospitalizovaným z jiné příčiny, než je covid-19. Naopak přípravek není vhodný pro pacienty, u nichž už je z důvodu covid-19 nutná hospitalizace. Podání je vhodné co nejdříve, hned na počátku nemoci, která byla potvrzena pozitivním testem na SARS-CoV-2 a u maximálně mírných nebo středně závažných příznaků, které netrvají déle než 10 dní.

 
 
 ARCHIV ČLÁNKŮ - NEPLATNÝ NEBO OMEZENĚ PLATNÝ OBSAHZveřejněno: 03.09.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 26.12.2020 – Vít Drbal
Vytisknout