Pražské metro čeká i tento týden další výměna pražců na trase C


Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude o nadcházejícím prodlouženém víkendu pokračovat na trase C ve výměně dřevěných pražců za betonové. Z tohoto důvodu bude od čtvrtka 17. listopadu do neděle 20. listopadu 2022 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Florenc a zavedena náhradní autobusová doprava XC. Preference MHD tak může omezit i motoristy.

Podrobnosti k výluce metra (umístění zastávek XC, mapky přestupních bodů u stanic metra a další) najdete na webu dopravce na odkazu ZDE , v tiskové zprávě DPP a také na letácích níže (po kliknutí ke stažení jako soubory PDF).

Žádáme řidiče, aby na komunikaci 5. května a v jejím blízkém okolí, které bude využívat náhradní bus XC, jezdili ještě více opatrněji a ohleduplněji. A to i s ohledem na očekávanou meteorologickou situaci a zhoršené světelné podmínky.

Dále upozorňujeme řidiče, že může být, především 17. listopadu 2022, omezena průjezdnost magistrály i nábřežních komunikací u Vltavy (mítinky, demonstrace a pochody) v oblasti Prahy 1, 2, 5, 7 a 8. Z tohoto důvodu je při automobilovém tranzitu přes centrum vhodné využít objízdné trasy.

Poslední upozornění se týká parkování. Ve dni státního svátku 17. listopadu 2022 bude ve smíšených/fialových a návštěvnických/oranžových parkovacích úsecích omezena maximální cena za parkování (změna se netýká rezidentních/modrých parkovacích úseků). Cenové zvýhodnění platí pouze u úseků, které nemají provozní dobu v celotýdenním režimu. „Modré zóny“ tedy platí i tento den! Podrobnosti na odkazu ZDE .

Schemata - výluka metra 17. - 20. 11. 2022

Schemata - výluka metra 17. - 20. 11. 2022


Aktualizováno: 15.11.2022 – Vít Drbal
Vytisknout