Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, konané ve dnech 8. a 9. října 2021


VÝSLEDKY VOLEB NAJDETE NA STRÁNKÁCH

ČESKÉHO STATISTICKÉHO ÚŘADU
NA ODKAZU

Jak se volilo na Praze 4 pak najdete na odkazu ZDE a jednotlivé okrsky pak ZDE .

Zvolené poslance (podle abecedy) najdete ZDE a náhradníky pak ZDE .
Poslanecká sněmovna logo od 2010 PSPPrezident republiky vyhlásil 31. prosince 2020 na dny 8. a 9. října 2021 volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (PSP) rozhodnutím publikovaným ve Sbírce zákonů pod č. 611/2020 Sb.

Volební místnosti budou otevřeny v pátek 8. října 2021 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 9. října 2021 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Voličem je občan České republiky, který nejpozději 9. října 2021 dovrší věku 18 let.

Na této stránce vám budeme přinášet základní informace i aktuality k nadcházejícím volbám. Níže jsou jako první uvedeny AKTUALITY A TIPY, pod kterými jsou sekce pro VOLIČE, pro VOLEBNÍ KOMISE a sekce s DOKUMENTY.

Celou problematiku voleb pak najdete na webu MV ČR na odkazu ZDE , konkrétně voleb do PSP pak na odkazu ZDE .

AKTUALITY A TIPY


 • Od středy 6.  října 2021 od 16:00 hod. již nelze žádat o vydání voličského průkazu!
 • Pro Prahu již funguje vyhledávač volebních místností. (Aktualizace telefonů bude ke dni voleb.)
 • Byla aktualizována místa a telefony pro voliče v karanténě či v izolaci - viz článek Voliči v karanténě ... .
 • Znění Mimořádného opatření k ochraně dýchacích cest při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2021 najdete na odkazu ZDE .
 • V článku Voliči v karanténě... byly doplněny informace o místech, kde lze v Praze takto volit (PDF + mapa).
 • Doporučujeme voličům, aby si s předstihem zkontrolovali správnost údajů a dobu platnosti osobních dokladů.

NAVIGACE DO VOLEBNÍ MÍSTNOSTI


Na odkazu po zadání vašeho bydliště najdete adresu volební místnosti, kde jste zapsáni v seznamu voličů. Po zvolení jedno ze tří symbolů (myší kliknout na piktogram - pěší, kolo, auto) a kliknutí na tlačítko NAVIGOVAT se vám zobrazí mapka se zvýrazněnou trasou pro zvolený způsob dopravy do volební místnosti. Odkaz je ZDE a můžete i kliknout na obrázek níže.
Navigace do volební místnostiVOLIČI

12
 • Upozornění pro voliče: Okrsek 4081 sídlí na adrese - Gymnázium a Základní škola, NOVÝ PORG, Krč, Pod Krčským lesem 1300/25


  Upozornění pro voliče! U části obálek s hlasovacími lístky pro okrsek 4081 mohlo dojít k uvedení nesprávného údaje o umístění volební místnosti (sídla okrsku). Správně je pro okrsek 4081 tato adresa: Gymnázium a Základní škola, NOVÝ PORG, Krč, Pod Krčským lesem 1300/25
 • Kde sídlí jednotlivé volební okrsky


  Na odkazu najdete "Informace o počtu a sídle volebních okrsků v MČ Praha 4 pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR konané ve dnech 8. a 9. října 2021" ve zkrácené verzi. Tedy zjednodušeně řečeno, ve které budově (škole, školce a podobně) sídlí to které číslo volebního okrsku.
 • Kontakty do volebních místností


  V článku na odkazu najdete telefonní seznam všech 132 okrskových volebních komisí. Telefonní čísla budou plně aktivní až okamžikem otevření volebních místností první den voleb. Tedy od 14:00 v pátek 8. října 2021. Na tato telefonní čísla mohou voliči telefonovat například v případě, že potřebují volit do přenosné volební schránky a žádost neučinili dopředu.
 • Jak se z bydliště dostanete do volební místnosti - vyhledávač


  Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR) připravil pro voliče vyhledávač volebních místností. Po zadání adresy trvalého bydliště v něm najdete sídlo volebního okrsku (volební místnost), kde jste uvedeni v seznamu voličů. Aplikace umí i doporučit trasu do volební místnosti pro pěší, pro cyklistu a pro dopravu autem. Najdete zde i informaci o případné bezbariérovosti přístupu do volební místnosti a též telefon. Poslední údaj bude aktualizován k termínu otevření volebních místností.
 • Hygienicko-protiepidemická opatření při hlasování ve volebních místnostech


  Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které se budou konat ve dnech 8. a 9. října 2021, budou s ohledem na stále trvající rizika šíření nemoci covid-19 doprovázeny zvýšenými hygienicko-protiepidemickými opatřeními. Buďte ohleduplní ke členům okrskových volebních komisí a k ostatním voličům. Více v článku ...
 • Až půjdete k volbám, nezapomeňte doma volební lístky a doklady


  Až ve dnech voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (8. a 9. října 2021) vyrazíte do vaší volební místnosti, nezapomeňte si doma volební lístky a platný osobní doklad (občanský průkaz, pas). Náhradní volební lístky sice mají okrskové volební komise v zásobě, ale pouze v omezeném množství. Bez platného dokladu ale volit nemůžete, tak si jej zkontrolujte.
 • Hlasování do přenosné volební schránky


  Volič může požádat ze závažných, zejména zdravotních, důvodů obecní úřad (u nás MČ Praha 4) a ve dnech voleb svoji okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost do přenosné volební schránky. Okrsková volební komise včak může vysílat své členy s přenosnou volební schránkou pouze v rámci svého volebního okrsku. V článku najdete formulář, který můžete použít.
 • Upozornění na změnu sídla volebního okrsku 4080


  Upozorňujeme občany, že z důvodu rekonstrukce Thomayerovy nemocnice došlo ke změně sídla volebního okrsku číslo 4080. Novým sídlem VO 4080 je Krčská mateřská škola, Kukučínova 1150/3, Praha 4 - Krč.
12

VOLEBNÍ KOMISE


DOKUMENTY

12
 • Do volební místnosti jen s ochranou dýchacích cest (platí pro komise i pro voliče)


  Na odkazu najdete plné zněmí Mimořádného opatření k ochraně dýchacích cest při volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2021. Týká se jak voličů, tak i členů komisí.
 • Hlasování na voličský průkaz


  Soubor PDF - Informace pro voliče - Na voličský průkaz může volič hlasovat v jakémkoliv volebním okrsku na území České republiky nebo ve zvláštním volebním okrsku v zahraničí. Při ztrátě nebo odcizení voličského průkazu nelze vydat duplikát.
 • Hlasování v zahraničí


  Soubor PDF - Informace pro voliče, jak může hlasovat v zahraničí ve zvláštním volebním okrsku při zastupitelském a konzulárním úřadu České republiky, s výjimkou konzulárního úřadu vedeného honorárním konzulárním úředníkem. Státní volební komise určila losem Ústecký kraj jako kraj, kterému budou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky v zahraničí. Tzn., že voliči, kteří budou hlasovat v zahraničí na zastupitelských úřadech, budou volit kandidáty z Ústeckého kraje.
 • Hlasování ve zdravotnickém zařízení


  Soubor PDF - Informace pro voliče, pobývajícího v době voleb v nemocnici, porodnici, sanatoriu, ústavu sociální péče nebo v obdobném ústavu a zařízení, které se nachází v jiném volebním okrsku (obci), než do kterého podle místa svého trvalého pobytu náleží, jak může v tomto zařízení hlasovat.
12

Aktualizováno: 10.10.2021 – Vít Drbal
Vytisknout