Výměna pražců dočasně přeruší provoz metra na části linky C


Z důvodu výměny starých dřevěných pražců za nové betonové bude od čtvrtka 17. listopadu 2022 (od zahájení denního provozu) do neděle 20. listopadu 2022 (do ukončení denního provozu) dočasně přerušen provoz metra linky C v úseku Florenc – Pražského povstání. Náhradní autobusová doprava bude zavedena a v okolí dotčených stanic a na magistrále může omezit provoz i parkování.

Samotné stavební práce a zavedení náhradní dopravy si vyžádají i další zábory na kominukacích Děkanská vinice I, Na Hřebenech II, Dačického, Kongresová, 5. května, Nuselský most a dále pak na Praze 2. Součástí záborů budou i části chodníků okolo Kongresového centra a řidiči musejí počítat na magistrále se zavedením vyhrazeného jízdního pruhu pro autobusy (směr do centra - pravý jízdní pruh).

Instalace dopravního značení bude prováděna postupně již od středy 9. listopadu 2022. Součástí opatření budou i přesuny některých vyhrazených parkovacích stání. Jezděte proto v dotčených oblastech opatrně!

Dopravní podnik připravuje pro informování cestujících tato opatření: informační letáky do vozů a zastávek povrchové dopravy i informačních vitrín ve stanicích metra, nasazení informátorů v reflexních vestách, hlášení ve stanicích metra, hlášení ve vozech metra, hlášení ve vozech povrchové dopravy, velkoformátové informační tabule na vybraných místech dotčených výlukou, informace na stojanech a v elektronických panelech ve stanicích metra, úprava informačního systému ve stanicích metra a upozornění na výluku v deníku Metro.

Více informací bude dopravce postupně zveřejňovat na svém webu a na sociálních sítích.

Mezi Florencí a Kačerovem bylo v roce 1974 umístěno 19 397 dřevěných pražců, z nichž se zatím (říjen 2021) podařilo vyměnit něco více než 7000 kusů. Jelikož za běžnou noc jde vyměnit 5-6 kusů, za prodloužený víkend cca 300-400 kusů a za první týden v červenci se dvěma svátky cca 600-700 kusů, tak nás, bohužel, tyto výluky na lince C čekají ještě mnoho let.
Ilustrační foto
Zveřejněno: 06.11.2022 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 06.11.2022 – Vít Drbal
Vytisknout